Lt En Ru

My cart

Number of items: 0 
News
Happy Easter
2022 04 15
More
International Women's Solidarity Day
2022 03 08
More
All news

Output shaft

More

Type:

• SINGLE OUTPUT SHAFT KIT
• DOUBLE OUTPUT SHAFT KIT

The right-angled gearboxes are available in nine models with single or double, solid input shafts on 25 mm to 130 mm centre distances supplied as stand-alone units or for motor mounting with standard B5 and B14 flanges.
 

Nominal torque ratings are up to 14 Nm for the smallest frame model unit and are up to 650 Nm for the largest.
 

Thanks to an innovative modular design, standard units feature mounting surfaces on all faces allowing several flange and foot mounting positions.
 

Within the range there is ample scope for special motor adapters and all units have hollow keyed output shafts with an optional “plug-in” single or double output shaft kit.
 

A range of shaft bushings may be specified to adapt the units to existing applications and torque arms are available for all frame sizes.

 

Oil selection Literature

!!! 
Output shaft search

You can search by the output shaft type and gearbox size, then you will be provided with all possible options.

Output shaft dimensions

Gearbox size (l)
MVS
MVD
Mark output shaft type(single-sided-MVS, double-sided-MVD) and enter gearbox size dimension, or part of its dimensions.
Manufacturers

 

Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku