JSC “Dagmita” celebrates 20th birthday-frankly we say Thank You for Our cooperation. JSC “Dagmita” associates
Lt En Ru

My cart

Number of items: 0 
News
International Agricultural Exhibition "What you will do ... 2019"
2019 03 26
More
International Agricultural Exhibition “Ką pasėsi... 2018” on March 22-24
2018 03 15
More
All news

Slide bushes

More

Slide bushes – part of the all-in-one bush bearing. These slide bushes are mounted with tightness into the block part. Usually are mounted with bolts. Slide bushes are made from antifriction materials: bronze, iron, plastic or graphite. Iron slide bushes usually are covered with thin antifriction material layer. Slide bushes can even be made from self-lubricating blistered metal ceramics material. They are various equipment parts. They contain holes in which are positioned other elements of the equipment.
Slide bushes can be tapered or cylindrical shape. They are also divided into: affix bushes, bearing bushes and transition bushes.
 

 

Oil selectionLiterature

 
Slide bushes search

You can search by the code fragment, or bushes diameter, then you will be provided with all possible options.

Bushes code

Enter bushes code, or code fragment.


Bushes diameter

Inside (d) mm

Outside (D) mm

Length (L) mm
Enter bushes diameter , or part of its diameter.
Manufacturers

Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku